fbpx

Depilace cukrovou pastou versus epilace laserem – podrobné srovnání obou oblíbených metod odstraňování chloupků

Depilace cukrovou pastou je tisíciletími ověřená účinná metoda, jak se efektivně zbavit chloupků na celém těle. Tento zcela přírodní depilační prostředek má původ na Blízkém východě, odkud se rozšířil také do zemí Severní Afriky.

V Evropě se metoda zpopularizovala teprve nedávno. Dnes ale najdete depilaci cukrovou pastou v nabídce všech kvalitních beauty salonů. Cukrová depilace má hned několik nepopiratelných výhod, díky kterým se poměrně rychle vyšplhala na přední příčky popularity.

Zajímá vás, jak tato starověká depilační metoda obstojí ve srovnání s nejmodernější trvalou epilací? Přečtěte si, jaké jsou hlavní výhody a nevýhody obou zmíněných metod, pro koho se hodí a jak dlouhou po proceduře bude vaše pokožka hedvábně hladká. Pokud se nedokážete rozhodnout, zda vsadit na přírodu, nebo raději na moderní technologie, náš článek rozptýlí všechny vaše pochybnosti.  

Depilace cukrovou pastou je tisíciletími ověřená účinná metoda, jak se efektivně zbavit chloupků na celém těle.

Tento zcela přírodní depilační prostředek má původ na Blízkém východě, odkud se rozšířil také do zemí Severní Afriky.

V Evropě se metoda zpopularizovala teprve nedávno. Dnes ale najdete depilaci cukrovou pastou v nabídce všech kvalitních beauty salonů.

Cukrová depilace má hned několik nepopiratelných výhod, díky kterým se poměrně rychle vyšplhala na přední příčky popularity.

Zajímá vás, jak tato starověká depilační metoda obstojí ve srovnání s nejmodernější laserovou epilací? Přečtěte si, jaké jsou hlavní výhody a nevýhody obou zmíněných metod, pro koho se hodí a jak dlouhou po proceduře bude vaše pokožka hedvábně hladká.

Pokud se nedokážete rozhodnout, zda vsadit na přírodu, nebo raději na moderní technologie, náš článek rozptýlí všechny vaše pochybnosti.  

Obsah

Depilace cukrovou pastou je geniálně jednoduchá

Cukrová pasta obsahuje pouze tři základní složky: cukr, vodu a citronovou šťávu. Z těchto ingrediencí se připravuje tuhá, ale pružná hmota, která se následně teplá aplikuje na pokožku proti směru růstu a trhavým pohybem se odlupuje po směru růstu chloupků. Díky tomu je tento typ depilace mnohem méně bolestivý než depilace voskem či voskovými pásky.

Cukrovou pastu si můžete koupit od různých výrobců již připravenou a poté postupovat dle návodu, nebo si můžete připravit vlastní hmotu doma dle starých receptur.

Depilaci jako takovou s trochou praxe zvládnete i sami doma. Pokud se na to necítíte, můžete využít služeb kosmetických studií. 

Cukrová pasta depilace vs epilace laserem

Epilace laserem je v současné době nejefektivnější metodou, která dokáže bezpečně a hlavně trvale odstranit chloupky na všech tělesných partiích. Laserovou epilaci provádí vždy kvalifikovaný lékař. Narozdíl od ostatních depilačních metod laser tepelně ničí přímo vlasové cibulky, proto zůstává ošetřená oblast hladká, a pokud přece jen nějaký chloupek znovu vyroste je světlejší a jemnější.

Může být pro vás zajímavé  Laserová epilace. Jak dlouho vydrží? Pokud absolvujete celou sérii sezení, tak téměř navždy

Pro optimální výsledek je nutné absolvovat minimálně 4 až 6 aplikací. Nicméně počet procedur určuje ošetřující lékař individuálně.

Aplikace jako taková je téměř bezbolestná a rychlá. Jedná se tedy i o velmi komfortní způsob odstraňování, kterého se vůbec nemusíte obávat. 

Svěřte se do rukou opravdových specialistů, kteří své práci nejen rozumí, ale hlavně ji milují

Epilaci provádíme špičkovým lékařským diodovým laserem EPILIA RF 

Chci se dozvědět více

Co je levnější depilace cukrovou pastou, nebo epilace laserem?
Cena odstranění ochlupení z jednotlivých partií

Zaujala vás depilace cukrovou pastou? Ceny uvedené v tabulce níže jsou pouze orientační. Konečné náklady se odvíjí od množství použité hmoty. Průměrnou cenu určuje také standard poskytovaných služeb konkrétního salonu.

V ceně trvalé epilace laserem je kromě samotného ošetření zahrnutá také revoluční vzduchová anestezie Z Cryo. Konzultace s lékařem před zákrokem je zdarma. 

Tělesná partie Cena depilace cukrovou pastou Cena epilace laserem (1 aplikace)
Horní ret 190 Kč 690 Kč
Stehna 550 až 690 Kč 4 600 Kč
Lýtka 550 Kč 3 490 Kč
Tváře 290 až 390 Kč 1 850 Kč
Předloktí 440 Kč 2 250 Kč
Brada a pod bradou 190 až 250 Kč 1 650 Kč
Brazilka 890 až 1 200 Kč 2 880 Kč
Třísla (bikiny) 390 až 490 Kč 2 250 Kč
Podpaží 290 až 350 Kč 1 820 Kč

Depilace cukrovou pastou je z krátkodobého hlediska levnější variantou. Nicméně již po dvou týdnech vám začnou chloupky opět dorůstat. Obecně se doporučuje opakovat cukrovou depilaci přibližně co 6 týdnů. Uveďme konkrétní příklad: abyste měli hladkou pokožku stehen po celý rok, budete muset ošetření cukrovou pastou absolvovat minimálně 8x ročně, celkové náklady za rok se vyšplhají na minimálně 5 000 Kč.

Laserová epilace představuje jednorázově vyšší investici, nicméně u většiny klientů (až 80 %) zůstane ošetřená oblast hladká již napořád bez nutnosti dodatečných aplikací. 

Trvalá epilace laserem šetří váš čas a v konečném důsledku i peníze
Předplaťte si u nás 6 aplikací a získejte skvělou 20% slevu Mám zájem o slevový balíček 6 ošetření

Mám zájem o slevový balíček 6 ošetření

1.

Způsob aplikace – cukrová pasta je zcela přírodní a ve své podstatě absolutně bezpečná hmota, se kterou může manipulovat prakticky kdokoliv. Depilace chloupků na bradě a prakticky na celém obličeji patří k nejoblíbenějším. Jediným potencionálním nebezpečím je popálení, pokud cukrovou pastu rozehřejete příliš. Je nutné, aby měla vždy teplotu těla (tedy cca 36 °C). Dalším potenciálním problémem je samotné vytrhávání.

Pokud nechcete na depilaci chodit pravidelně do salonu, musíte se naučit správnou techniku. Skvělé návody najdete na internetu včetně instruktážních videí. Pak už jen stačí vaše nově nabyté znalosti aplikovat do praxe. Cukrová pasta je tedy velmi jednoduchá metoda, která nevyžaduje odborné vzdělání. Laserová epilace je z tohoto pohledu pravý opak. Moderní laserová zařízení může obsluhovat jen kvalifikovaný lékař. Ošetření tedy můžete absolvovat pouze na specializované klinice, která má profesionálně vyškolený personál a disponuje také nejmodernějšími technologiemi.

Může být pro vás zajímavé  Laserová epilace. Jak dlouho vydrží? Pokud absolvujete celou sérii sezení, tak téměř navždy

2.

Bolestivost – depilace cukrovou pastou je sice o něco méně bolestivá než použití depilačních pásek či vosků, ale přece jen je nutné připravit se na to, že vám procedura nebude příjemná, obzvlášť pokud se chystáte na odstranění ochlupení v intimních partiích. Na druhou stranu epilace laserem je všeobecně velmi dobře snášená. Nejcitlivější jedinci cítí během pulzů jen jemné štípnutí. Pro vyšší komfort se zpravidla ošetřovaná oblast namaže lokálním anestetikem, které minimalizuje nepříjemné pocity. Obecně lze tedy laserovou epilaci považovat za nejméně bolestivý způsob odstraňování tělesného ochlupení. 

3.

Doba trvání výsledku – zajímá vás, jak dlouho vydrží depilace cukrovou pastou? Naprosto hladkou pokožku si užijete po dobu dvou týdnů, poté začnou chloupky opět růst. Optimální je opakovat tento způsob depilace co 5 maximálně co 6 týdnů (může se lišit dle hustoty a barvy vašeho ochlupení). Po ukončení všech aplikací laserem v doporučených časových rozestupech již na daném místě chloupky zpravidla nikdy nenarostou. Nicméně není to pravidlo, které lze uplatnit plošně na všechny klienty. Počet aplikací a doporučení pro tzv. udržovací aplikace určuje výhradně zkušený lékař poté, co profesionálně zhodnotí váš konkrétní případ.

4.

Cena – velmi populární depilace třísel cukrovou pastou vás vyjde zhruba na 500 Kč a přibližně měsíc nemusíte nic řešit. Cukrová pasta je finančně výhodnějším řešením pro sezónní odstraňování chlupů. Pokud depilujete pravidelně a chcete mít hebkou pleť co nejdéle, z dlouhodobého hlediska se vám vyplatí investovat do laserové epilace. Recenze klientů vám navíc napoví, kde aktuálně nabízí zajímavé slevy.

5.

Odstranění vousů – muži také hojně využívají služeb kosmetických salonů a klinik za účelem odstranění tělesného ochlupení na různých částech těla. Odstranění vousů je poměrně častým zákrokem. Lze jej provádět laserem i cukrovou pastou, nicméně odstraňování pastou je velmi bolestivé a může být i poměrně nákladné (až 1 500 Kč za proceduru). Vzhledem k povaze vousů a rychlosti jejich růstu je nutné depilaci pravidelně opakovat. Epilace laserem také vyžaduje častější opakování (ve srovnání s dalšími částmi těla), ale je méně bolestivá a přináší trvalejší výsledky.

Je možné provádět epilaci laserem doma?

Hledáte alternativu ke klasické laserové epilaci? V současné době si můžete vybrat hned z několika přístrojů různých značek, díky kterým si můžete provést epilaci laserem v pohodlí domova.

Předtím než se rozhodnete pro koupi, měli byste dobře zvážit, zda jste pro epilaci “domácím” laserem vhodnými adepty.

Může být pro vás zajímavé  Laserová epilace. Jak dlouho vydrží? Pokud absolvujete celou sérii sezení, tak téměř navždy

Tato zařízení může podle návodu ovládat i laik, jsou tedy logicky mnohem slabší než profesionální lékařské lasery, které používají kvalifikovaní odborníci. Proto se připravte na to, že budete muset procedury opakovat v kratších intervalech. Výsledky navíc nejsou trvalé, tak jako v případě profesionálních zařízení. 

Důležité upozornění!

Domácí laserové zařízení sice nevyžaduje obsluhu kvalifikovaným pracovníkem, ale pokud se nebudete přesně řídit přiloženým návodem, můžete si neodbornou manipulací způsobit nepříjemné zarudnutí kůže nebo otoky.
Na naší klinice používáme revoluční laser, který účinně kombinuje technologii diodového 808 nm laseru a radiofrekvenčního vlnění
Díky tomu jsme schopni efektivně odstranit i světlejší chloupky Chci se objednat

Nemůžete se rozhodnout, zda vyzkoušet depilaci cukrovou pastou?
Zkušenosti ostatních klientů usnadní váš výběr

Teorie není všechno. V případě, že nemáte osobní zkušenost s žádnou ze srovnávaných možností, doporučujeme, abyste si udělali osobní průzkum. Projděte si dostupné reference. Naprosto ideální jsou rady a tipy klientů, kteří vyzkoušeli obě metody. Pokud máte pochybnosti, zapojte se do internetových diskuzí a ptejte se na vše, co vás zajímá. Berte ale na vědomí, že profesionální názor vám podá pouze kvalifikovaný lékař.

Jak obstála depilace cukrovou pastou ve srovnání s epilací laserem?

Níže najdete přehledné shrnutí hlavních výhod a nevýhod obou srovnávaných metod odstraňování chloupků.

Jak si stojí cukrová pasta na depilaci?

Výhody

Nevýhody

 • zcela přírodní hmota, kterou si můžete vyrobit dle návodu i sami doma
 • zvýšená bolestivost, především citlivých partií
 • relativně levná metoda (pouze v případě, že si depilaci provádíte sami)
 • nutné opakovat v pravidelných intervalech (přibližně co 5 až 6 týdnů)
 • vhodné pro citlivou pokožku a všechny typy ochlupení na všech částech těla
 • poměrně časově náročná
 • mohou využívat ženy i muži
 • vyžaduje určitou zručnost

Trvalá epilace laserem

Výhody

Nevýhody

 • efektivní odborná metoda, která zajistí perfektní výsledek
 • vyšší okamžité náklady
 • ve srovnání s ostatními epilačními metodami se jedná o nejméně bolestivý způsob epilace
 
 • laserem lze ošetřit všechny tělesné partie
 
 • standardně se při laserové epilaci používají lokální anestetika pro ještě vyšší komfort klientů
 
 • na ošetřeném místě po absolvování 6 až 8 aplikací již chloupky nikdy nevyrostou (více než 80 % klientů zaznamená trvalý výsledek)


 • vhodná pro ženy i muže
 

Laserová epilace je v současné době bezkonkurenčně nejefektivnější metodou trvalého odstranění tělesného ochlupení na celém těle.

Ve srovnání s depilací pastou je nákladnější, nicméně z dlouhodobého hlediska se jedná o velmi výhodnou investici, díky které do budoucna ušetříte nejen náklady na depilační či jiné epilační prostředky, ale hlavně čas, který musíte těmto procedurám pravidelně věnovat. 

Přijďte si účinky našeho laseru nezávazně vyzkoušet
V rámci konzultace vám ošetříme jedno podpaží zcela zdarma! Chci vyzkoušet ošetření zdarma
Sdílejte informace o odstranění tetování.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Linkdinu

VYZKOUŠEJTE SKUTEČNOU EFEKTIVITU OŠETŘENÍ A OBJEDNEJTE SE NA

1 x ošetření jednoho podpaží ZDARMA!

VYZKOUŠEJTE SKUTEČNOU EFEKTIVITU OŠETŘENÍ A OBJEDNEJTE SE NA

1 x ošetření jednoho podpaží ZDARMA!

Kontaktujte nás

ošetření jednoho podpaží ZDARMA
× Poradíme Vám