fbpx

Laserová epilace a rizika s ní spojená?

Od doby, kdy Albert Einstein formuloval fyzikálně princip laseru, uplynulo již více než století. Tento typ stimulovaného světelného záření se dnes hojně využívá v mnoha odvětvích, estetickou medicínu nevyjímaje. Odstranění chloupků pomocí laseru má celou řadu nesporných výhod, ale nezapomínejme na druhou stranu mince a nezavírejme oči před riziky laserové epilace Pokud tedy nějaká jsou.

Vědeckotechnická revoluce vnesla do života obyčejných smrtelníků množství přístrojů, které používají, ale princip jejich užívání – vlnění nebo proudy částic – je většině z nich naprostou záhadou. 

Všichni ale vědí, že k fyzikálním jevům je třeba přistupovat s pokorou a že ona neviditelná nic mají neuvěřitelnou sílu. Jaké riziko pro lidský organismus představuje při epilaci laser? Zjednodušeně řečeno: výhody převažují. Rychlé, jednoduché, bezbolestné, trvalé, a tedy také cenově výhodné odstranění chloupků se vyplatí. Je však třeba počítat s těmito případnými komplikacemi:

Kdy rozhodně ne? Nikdy neříkej nikdy!

Laserová epilace zdraví neškodí, ale obvykle není vhodná u osob se vzácným typem pokožky, která se na slunci pravidelně a velmi rychle spálí nebo dosahuje velmi tmavého opálení.

Další rizikovou skupinou jsou osoby chronicky nemocné, ať už se jedná o dermatologické onemocnění, nebo osoby s různými implantáty nebo stimulátory. Kontraindikací může v některých případech být diabetes mellitus. Akutní kožní zánět je jasnou překážkou, která musí být nejprve odstraněna, tedy přeléčena.

Při jakémkoli podezření, zda nespadáte do rizikové skupiny, neváhejte a kontaktujte odborníka. Vždy je třeba posoudit individuální anamnézu a také zohlednit místo a rozsah části těla vybrané k epilaci. Pouze odborný lékař  spolehlivě vyhodnotí všechna pro a proti a případný zákrok provede profesionálně s ohledem na váš konkrétní zdravotní stav. 

Nejste si jistí, zda je pro vás epilace to pravé?

Kontaktujte Premier Clinic telefonicky nebo e-mailem, dozvíte se vše potřebné. U nás nikoho neodmítneme.

Mám zájem o odbornou konzultaci

Maminky, prosíme, vydržte!

Chápeme, že každá maminka chce být krásná a že si v těhotenství uvědomuje sebe a své tělo více než kdykoli jindy. Laserový paprsek není v zásadě škodlivý, ale kvůli maximální ochraně zdraví miminka a matky a zdárnému průběhu těhotenství platí nepsané pravidlo, že v období těhotenství a podobně také po celé kojení se laserem neepiluje.

I my na Premier Clinic se toho držíme.Epilační laserové přístroje z etických důvodů na těhotných nebývají testovány, dá se zde předpokládat více neobvyklých reakcí. Radost ze zdravého miminka u každé ženy přebije nepříjemný dojem z několika nevzhledných chloupků a my každou maminku rádi přivítáme, až jí skončí blažené mateřské povinnosti. Buďte šťastná a krásná s miminkem a potom ještě krásnější s námi.

Jste těhotná nebo kojíte?

Objednejte se u Premier Clinic kdykoli, zákrok provedeme, až to bude vzhledem k vaší situaci možné.

Chci se objednat
5/5 - (1 vote)
Sdílejte informace o odstranění tetování.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Linkdinu

VYZKOUŠEJTE SKUTEČNOU EFEKTIVITU OŠETŘENÍ A OBJEDNEJTE SE NA

1 x ošetření jednoho podpaží ZDARMA!

VYZKOUŠEJTE SKUTEČNOU EFEKTIVITU OŠETŘENÍ A OBJEDNEJTE SE NA

1 x ošetření jednoho podpaží ZDARMA!

Kontaktujte nás

ošetření jednoho podpaží ZDARMA
× Poradíme Vám