fbpx

Depilace voskem vs. epilace laserem: velké srovnání dvou oblíbených metod

Ve snaze zbavit se nežádoucího ochlupení mnoho žen i mužů volí použití depilačního vosku. Tato metoda je bezpochyby velmi oblíbená pro svou dostupnost, snadné použití i účinnost. Co ale místo opakované depilace voskem popřemýšlet o laserové epilaci? V tomto příspěvku vám přinášíme jejich velké srovnání. Sami si vyberte svého vítěze.

Vyzkoušejte skutečnou efektivitu našeho unikátního laserového přístroje

Ošetření jednoho podpaží u nás získáte ZDARMA!

Mám zájem

Obsah

Depilace voskem - základní charakteristika

Odstraňování chloupků s pomocí depilační vosku je dnes nejpoužívanější metodou. Vydat se za ní můžete do specializovaných estetických center, popřípadě ji vyzkoušet sami doma.

Depilační vosk existuje hned v několika variantách. Od klasického, po vosku v granulích či ve formě roll-onu. K dostání je také v praktických sadách, jenž obsahují špachtle pro pohodlnou aplikaci i papírové proužky pro strhnutí. Jeho alternativou je cukrová pasta. Ta je vhodná především pro citlivou pokožku.

Epilace laserem - základní charakteristika

Laserová epilace představuje moderní alternativu řešení problémů s nežádoucím ochlupením, která v posledních letech získává na popularitě. Pravda, v porovnání s depilací voskem není tolik rozšířená. To je však dáno tím, že se jedná o relativní novinku, která si své příznivce teprve postupně získává. Ti oceňují především pohodlí během zákroku a stálost výsledků.

1. Způsob fungování

Jak funguje depilační vosk

Vosk je nejprve nutné rozehřát, aby jeho konzistence byla tekutá a snadno se nanášel. Po aplikaci na pokožku vytvoří tenký film a přilne k chloupkům. Zároveň díky své vyšší teplotě rozšíří póry, což odstranění chloupků usnadní. Nezbývá než přiložit pásek a rychle proti směru růstu strhnout. Při tomto prudkém pohybu dojde k vytržení chloupku i s kořínky.

Možná rizika:

Jak funguje epilace laserem

Laserový paprsek je ve zlomku vteřiny absorbován pigmentem přímo ve folikulu. Ten tepelně zničí a zamezí tak opětovnému růstu chloupku.

Velmi důležité je si ale uvědomit, že ne všechny přístroje jsou stejné. Liší se vlnovou třeba délkou, která je rozhodující pro účinnost zejména na světlejší chloupky. Jiné pak kromě laserové diody využívají jako zdroj energie i radiofrekvenčního vlnění, což opět zvyšuje efektivitu zákroku a pomáhá odstranit chloupky velmi světlé a tenké.

Může být pro vás zajímavé  Brazilská depilace - všechny možné způsoby odstraňování chloupků v intimních partiích včetně laserové

2. Cena

Cena depilačního vosku na chloupky

Obecně lze říci, že pořízení sady pro depilaci voskem či vosku samotného není finančně nijak náročné. Je ovšem důležité si uvědomit, že jde o kontinuální opakující se investici, protože pokud si chcete pokožku udržet hladkou, musíte depilaci provádět každých pár týdnů.

Cena epilace laserem

Ta se odvíjí do značné míry od parametrů a kvality přístroje, dále pak od velikosti ošetřované oblasti a počtu nezbytných zákroků. Mnoho estetických klinik a studií rovněž nabízí zajímavé slevy při předplacení celého kurzu ošetření. Vzhledem k tomu, že laserová epilace odstraňuje chloupky trvale, jedná se o jednorázovou investici, která je v dlouhodobém horizontu nižší než opakovaně nákupy depilační h a holících pomůcek.

Laserová epilace zdaleka není finančně náročná

Přijďte se k nám přesvědčit! Kontaktujte nás pro přesnou kalkulaci ceny.

Objednat se

3. Bolestivost procedury

Bolestivost při použití depilačního vosku a cukrové pasty

Jak depilace voskem, tak cukrovou pastou je poměrně bolestivá. A to zejména při odstraňování chloupků v citlivých oblastech.

Pokud se bolesti obáváte, přesto ale chcete tuto metodu vyzkoušet, doporučuje se začít s cukrovou pastou. Tu totiž na rozdíl od depilačního vosku strháváte o poznání šetrněji po směru růstu chloupků.

Bolestivost laserové epilace

S laserovou epilací si ušetříte nejen nepříjemné pocity

Ušetříte také spoustu času. Věděli jste, že průměrná žena stráví holením nebo depilací až 70 hodin každý rok?

Objednat se

4. Z jakých oblastí mohou být chloupky odstraněny

Na jaké oblasti se dá použít depilační vosk

V tomto ohledu omezení v podstatě neexistují. Aplikace vosku na menší partie však vyžaduje určitou dávku zručnosti. V tomto případě vám mohou pomoci již připravené malé pásky. Stejně tak byste měli výběr depilačního vosku přizpůsobit oblasti, na kterou jej hodláte použít. Pro depilaci třísel a obecně intimních partií či obličej to platí obzvlášť.

Jaké oblasti lze ošetřit laserem

Díky naprosto preciznímu zacílení paprsku lze laserem ošetřit jakékoliv místo na těle s maximální přesností. Jaké partie jsou poptávaný nejčastěji? Epilace třísel, podpaží, nohou a rukou, odstranění chloupků na bradě a pod nosem, ale i podbřišku, bradavek a zad.

5. Trvání efektu

Jak dlouho vydrží depilace voskem

Při depilaci dojde k vytržení kořínku, nikoliv však ke zničení folikulu. Proto chloupek postupně dorůstá a celou proceduru je nutné za 4-6 týdnů zopakovat. Nezapomínejte na to, že chloupek v momentě depilace musí mít určitou délku, aby na něj mohl vosk či cukrová pasta ulpět. Je tedy nutné si je “pěstovat”, což může být omezující.

Jak dlouho vydrží epilace laserem

Ošetření laserem sice budete muset podstoupit opakovaně v několika týdenních intervalech, výsledek je za to trvalý. Pokožka navždy zůstane dokonale hladká bez vyrážek, zarudnutí, či pigmentových skvrn, které se po depilaci nebo holení zpravidla objevují.

Užívejte si hladké sexy nohy po celý rok a bez námahy!

Laserová epilace vám dovolí dát navždy sbohem únavnému holení nebo bolestivé depilaci.

Objednat se
3/5 - (2 votes)
Sdílejte informace o odstranění tetování.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Linkdinu

VYZKOUŠEJTE SKUTEČNOU EFEKTIVITU OŠETŘENÍ A OBJEDNEJTE SE NA

1 x ošetření jednoho podpaží ZDARMA!

VYZKOUŠEJTE SKUTEČNOU EFEKTIVITU OŠETŘENÍ A OBJEDNEJTE SE NA

1 x ošetření jednoho podpaží ZDARMA!

Kontaktujte nás

ošetření jednoho podpaží ZDARMA
× Poradíme Vám