fbpx

IPL epilace vs. laserová epilace: Jaká metoda je vhodnější pro trvalé odstranění chloupků? Srovnání metod

Zajímá vás, zda je IPL epilace lepší než epilace laserem? Obě metody poskytují mnohem větší komfort než klasická epilace voskem či cukrovou vatou. Zároveň jsou efektivnější a jejich výsledky o dost dlouhodobější. Hladké tělo můžete mít měsíce a někdy i roky. Kterou z nich však vybrat? Epilaci laserem nebo epilaci IPL?

Hledáte řešení, které vám přinese hladké tělo po dobu několika měsíců?

Laserová epilace vám umožní zbavit se chloupků téměř natrvalo. Zbavte se starostí se zarůstáním chloupků a jejich neustálou likvidací.

Chci vědět více

Obsah

Obsah

Princip fungování IPL epilace a laserové epilace

Pro laika mohou přístroje na epilaci vypadat velmi podobně. Ovšem zdání může klamat. Každý přístroj totiž vychází z trochu jiné technologie.

Co je tedy IPL? A co od epilátoru IPL očekávat?

IPL značí zkratku pro anglický název Intense Pulsed Light, nebo-li intenzivní pulzní světlo. IPL technologie využívá širokopásmové impulzivní světlo, zatímco laser má monochromatický zdroj světla. A co z toho plyne?

Jak IPL, tak laserová epilace minimalizují možnosti zarůstání chloupků, které většinou nastává při holení, ale i depilaci voskem. Častou příčinou bývá přetrhnutí chloupku, který pak roste pod pokožkou, což vede k onomu nepříjemnému zanícení. S těmito moderními technologiemi vám nic takového nehrozí.

Pánská depilace jakékoliv části těla či dokonce holení obličeje bývá většinou trpěnou, únavnou, ale nutnou součástí denní hygieny. S laserem však lze chlupy i vousy odstranit dlouhodobě a tím problém neustálého holení jednoduše vyřešit. Proto i mezi muži začíná být tento druh epilace stále více oblíbený.

Účinnost IPL epilace a laserové epilace

Je lepší investovat do IPL epilace nebo raději do laserové epilace? V čem je rozdíl a v čem je která lepší? Na začátek lze určitě říci, že ať epilace laserem, tak epilace IPL jsou mnohem účinnější než kterákoliv jiná klasická epilace – tedy použití vosku či cukrové pasty.

A definitivně obě moderní technologie porážejí snad nejoblíbenější metodu boje s chloupky – holení. A jak je to v porovnání těchto dvou moderních technologií? Důležité je soustředit se na tyto dva body:

IPL epilátor versus laserová epilace. Co je tedy účinnější?

Ač se to nezdá, tak je to právě množství procedur, které má zásadní vliv na celkové hodnocení. A to nejen z hlediska výkonu, kdy vám menší množství procedur ušetří minimálně čas, tak i z hlediska finanční náročnosti.

A i když se může zdát laserová epilace a cena, kterou je za ní potřeba zaplatit, nákladnější, právě množství nutných sezení dokáže tento poměr velmi zlepšit, a dokonce v dlouhodobém rámci snížit náklady na odstraňování chloupků.

Protože pokud opravdu dojde k zastavení růstu chloupků dlouhodobě, není potřeba utrácet pravidelné částky za jejich odstraňování. Čím méně procedur k tomu povede, tím lépe.

Chcete-li dosáhnout skvělých výsledků a neztrácet čas ani peníze na mnoha sezeních, je epilace laserem to nejlepší řešení pro vaši trvale hladkou pokožku

Po 4-6 sezení se chloupků zbavíte téměř napořád.

Už se nechci trápit s chloupky

Bezpečnost a rizika při IPL epilaci a laserové epilaci

Víte, jak vlastně funguje IPL epilace? Na folikulech nebo-li cibulkách chlupů se nachází pigment melanin. A přesně na něj se zaměřují tyto moderní přístroje. Vyhledávají jej a pomocí tepelné energie jej zasáhnou.

Tím zničí chloupek. Aby však bylo dosaženo trvalé likvidace, je potřeba chloupek zasáhnout v určitém stádiu růstu. V opačném případě naroste znovu.

IPL epilace a bezpečnost

Epilace laserem a bezpečnost

Lékařský laser je vysoce specializovaný přístroj, který je opatřen kontrolními mechanismy.

K manipulaci s tímto typem laseru je potřeba získat potřebnou certifikaci, ale mít i zdravotnické vzdělání. Pro vás z toho plyne, že laserovou epilaci lze provádět jen na specializovaných pracovištích.

Dokáže bezpečně odstranit chloupky pro všechny fototypy pleti.

Ne každý má tmavé chloupky a světlou pokožku. Epilace laserem díky přesnému a citlivému zaměření dokáže zlikvidovat i světlé jemné chloupky. Pokud se například chcete zbavit takovýchto chloupků na obličeji, tak i když si pořídíte speciální IPL epilátor na obličej, nikdy nedosáhnete takových výsledků, kterých byste dosáhli v případě laserové epilace.

Shrnutí plusů a mínusů každé z procedur

V porovnání s běžnými metodami epilace či depilace je použití IPL epilátoru nebo laserového epilátoru vždy účinnější a efektivnější. A to z několika hledisek.

Oproti klasickým způsobům boje proti chloupkům jsou tyto moderní metody:

Je však dobré říci, že dlouhodobé výsledky neuvidíte hned po prvním použití. V obou případech je nutné zachovat trochu trpělivosti a absolvovat sezení několikrát. Jen tehdy totiž může být účinek dokonalý.

Laserová epilace má výhodu přesnějšího zacílení, a proto pro dokonale hladkou pokožku budete muset absolvovat o dost méně sezení než při IPL epilaci. A jak dlouho vydrží laserová epilace? Pokud dodržíte všechna sezení a rady, tak klidně i trvale.

IPL epilátor a shrnutí

Pokud uvažujete o pořízení IPL epilátoru, diskuze a recenze vám mohou pomoci vybrat ten správný kosmetický salon či přístroj. Protože od kvality se odvíjí i výsledek.

Laserová epilace a shrnutí

Neriskujete své zdraví

A svěřte se do rukou odborníků, kteří pracují na certifikovaných přístrojích a mají potřebné vzdělání i zkušenosti k tomu, aby odvedli ten nejlepší možný výsledek.

Chci termín

Proč je epilace laserem od Premier clinic lepší volbou

S moderními technologiemi a přístroji se většinou pojí jeden problém. Velmi záleží na kvalitě provedení. A to platí i pro IPL přístroje a lasery na epilaci. Čím kvalitnější přístroj bude, tím lepších výsledků dosáhnete.

Proto by vždy tyto procedury měly být prováděny rukama odborníků na certifikovaných a co nejmodernějších strojích. Jen tak lze dosáhnout kvalitního a bezpečného ošetření.

Premier clinic není kosmetický salon, ale zdravotnické zařízení. Díky tomu poskytuje služby na velmi vysoké úrovni a využívá zkušeností profesionálů, kteří mají nejen zdravotnické vzdělání, ale jsou i certifikováni na práci s lékařskými lasery.

Závěr

Pokud chcete dosáhnout opravdu skvělých výsledků, vhodnějším řešením se zdá epilace laserem. Dokáže totiž si poradit se všemi druhy chloupků a výsledky jsou opravdu trvalé. Vždy je však třeba dbát na výběr kvalitního pracoviště. Máte-li vysoké požadavky na kvalitu a výkon, Premier clinic je tou správnou volbou.

Premier clinic nabízí špičkové přístroje i odborný personál se zkušenostmi

Zbavte se chloupků jednou pro vždy. Díky laserové epilaci je to možné.

Chci se objednat
Sdílejte informace o odstranění tetování.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Linkdinu

VYZKOUŠEJTE SKUTEČNOU EFEKTIVITU OŠETŘENÍ A OBJEDNEJTE SE NA

1 x ošetření jednoho podpaží ZDARMA!

VYZKOUŠEJTE SKUTEČNOU EFEKTIVITU OŠETŘENÍ A OBJEDNEJTE SE NA

1 x ošetření jednoho podpaží ZDARMA!

Kontaktujte nás

ošetření jednoho podpaží ZDARMA
× Poradíme Vám